Skip to content

اَشْهَدُ اَنَّکَ حُجَّهُ اللّهِ وَابْنُ حُجَّتِهِ وَاَشْهَدُ اَنَّکَ قَتیلُ اللّهِ وَابْنُ قَتیلِهِ

وَاَشْهَدُ اَنَّکَ ثارُ اللّهِ وَابْنُ ثارِهِ وَاَشْهَدُ اَنَّکَ وِتْرُ اللّهِ الْمَوْتُورُ فِی السَّماواتِ وَالاْرضِ

صفحه اصلی
نکته ای از رویاها مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه ، 18 فروردين 1389 ، 08:59

بسم الله الرحمن الرحیم

... به طوری که در کلام ها و سخن ها تشبیه و تمثیل وجود دارد، و گاهی بعضی انسانها به جهت برخی خصوصیات خوب یا بد که دارند و مانند خصوصیات خوب یا بد موجودات دیگر است، به همان موجودات تشبیه و تمثیل می گردند، یعنی شبیه آن موجودات و مثل آنها تصویر می شوند، در رؤیاها هم به تناسب عالم رؤیا تشبیه و تمثیل وجود دارد، و گاهی بعضی انسانها به جهت برخی خصوصیات خوب یا بد که دارند و مانند خصوصیات خوب یا بد موجودات دیگر است، به همان موجودات تشبیه و تمثیل می گردند، یعنی شبیه آن موجودات و مثل آنها تصویر می شوند، و به عبارتی به صورت آنها دیده می شوند.

از باب مثال، در حالات حضرت عبدالمطلب جدّ بزرگوار رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم آمده است که قبلا به او تولد رسول اکرم (ص) با تشبیه و تمثیل خاصی بشارت داده شد. در رؤیا دید که درختی بر پشت او روئیده است که سرِ آن به آسمان رسیده و شاخه های آن به شرق و غرب گسترده شده است و نور بسیار درخشنده ای از آن ساطع گشته که بزرگ تر و فراگیرتر از نور آفتاب است، و عرب و عجمدر برابر آن درخت سر فرود آورده اند، و روز به روز بزرگ تر می شود و نور آن فراگیر تر می گردد، و جماعتی از قریش می خواهند آن درخت را قطع کنند، لکن وقتی به آن نزدیک می شوند، جوان بسیار خوش صورتی آنان را می گیرد و کمــر آنان را می شکند و ...

در این رؤیا وجود مبارک رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلّم که از صُلب عبدالمطلب به ظهور خواهد رسید و خصوصیت خوب فوق العاده و پر برکتی دارد که مانند خصوصیت خوب فوق العاده درخت مذکور است، به همان درخت مذکور در حالی که بر پشت عبدالمطلب روئیده است تشبیه و تمثیل گردیده و شبیه و مثل آن، یعنی به صورت آن تصـویر گشته و دیـده شده است. این نمونه ایی بود از شواهد در باب خصوصیات خوب.

و اما مثالی دیگر در باب خصوصیات بد؛ کسی که به نیش زبان گرفتار است و دارای این خصوصیت بد است که مانند خصوصیت عقرب است، گاهی در رؤیا به تناسب رؤیا به عقرب تشبیه و تمثیل گردیده و شبیه و مثل آن، یعنی به صورت آن تصویر گشته و دیده می شود، کما اینکه در کلام ها هم او را به عقرب تشبیه و تمثیل کرده و می گویند، او مانند عقرب است و به هر کس که می رسد نیش زبان می زند.

شواهد در این باب بسیار زیاد است و اهل آن می توانند با تــآمل و به قدری که هدایت های ربوبی دست آنها را می گیرد به شواهد دیگر نیز پی ببرند.

عِبرت و بیـــداری از یــــزدان طلب       نه از کتـاب و از مَقــال و حـرف و لـب
(دفتر سوم مثنوی)

از بیانات حضرت آیت الله استاد محمد شجاعی مُد ظله العالی

 
 امروز : شنبه - 28 مهر 1397
  9 صفر 1440

در محضر نور

بسم الله الرحمن الرحیم
از حکم حضرت امیر صلوت الله علیه در محضر آیت الله استاد محمد شجاعی

اَلمُکَوّرُ شیطانٌ فی صُورةِ الانسان
هرخُلقـی، هر فکر و عقیده ای، هر چه در وجود انسان غـالب شد، صورت برزخی انسان به همان صورت است.

اَعظَمُ المَصائبِ وَ الشِّقاءِ اَلوَلَهُ بِالدنیا
آنها که گرفتار مستی نمی شوند خیلی کم اند، آنها دیگر مست نیستند، علم که بالا می رود، می فهمد که چیزی نفهمیـــده، این نهـــایت دانستـــن است.


اَکبرُ الاَوزارِ تَزکیةَ الاَشرار

اشرار با زحمات رسول اکرم و حضرت امیر صلوات الله علیهما، بازی می کنند، چقدر انبیاء را کشتند، اینها اشرار هستند که با خون و مشروعیت و مصائب اینها بازی می کنند؛ از اینها تعریف نکنید.

تازه های سایت

*چراغ هدایت،در خصوص حضرت اباعبدالله الحسین صلوات الله علیه (فایل صوتی)

*فیلم بیانات آیت الله شجاعی در روز عید غدیرخم

*فیلم بیانات ایت الله شجاعی درباره امام رضا (ع)

*در قسمت دانلود بیانات صوتی، فایلهای صوتی با حجم کمتر و با فرمت WM2 جهت استفاده بهتر کاربران گرامی، قرار گرفته است.

تذکرات

بسم الله الرحمن الرحیم
از تذکرات حضرت آیت الله استاد محمد شجاعی

یا مَن رِضاهُ مِن رِضَا الرَّحمن وَ سَخَطُهُ مِن سَخَطِ الرَّحمن


رضـای رحمــان، حاملـش حضرت ابـاعبدالله الحسین صــلوات الله علیه است. کـما اینکه سخطش را هم، حاملـش اوست.