Skip to content

وَالَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَآمَنُوا بِمَا نُزِّلَ عَلَى مُحَمَّدٍ وَهُوَ الْحَقُّ مِن رَّبِّهِمْ كَفَّرَ عَنْهُمْ سَيِّئَاتِهِمْ وَأَصْلَحَ بَالَهُمْ

سوره محمد (ص) آیه شریفه 2

صفحه اصلی تذکرات بُکاء ما خلق الله
بُکاء ما خلق الله مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه ، 28 مهر 1394 ، 10:46

بسم الله الرحمن الرحیم

...« اَشهَدُ اَنَّ دَمَکَ سَکَنَ فِی الخُـلدِ » یعنی شهــادت می دهم خون تو در خُــلد است ، در جنب خـلد ، آنجا استقرار یافته « و اقشَعـرَّت لَه اَظِلَّـةُ العَــرشِ » در این جمله ها دقت کنید . برای خــون تو ، برای ریخته شدن خون تو ، « اَظِلَّــة العــرش » به ارتعــاش آمد ، به لـرزه در آمد وقتی خـون تو ریخته شد ، که این ترجمه ساده این جمله است .

« و بَکــی لَه جَمیـعُ الخلایقِ » و گریه کرد برای ریخته شدن خون تو همه خلایق . به جمله های بعدی دقت کنید « وَ بَکَــت لَه السَّمــواتُ السَّبـع وَ الاَرَضـون » . با توجه به اینکه گــریه هر چیــزی به تنــاسب خودش است و همه چیــز هم شعــور دارند.

« وَإن مِن شَـیءٍ اِلّا یُسَبِّـحُ بِحَمـدِهِ وَ لکـِن لا تَفقَهُـونَ تَسبیحَهـُم »

ما سمیعیــم و بصیــریم و هُــشیم

با شما نــامحرمان ما خــامُــشیـم

 

ما فکـر می کنیم که موجـودات شعــور ندارند ، درحالیکه همه چیــز شعـور دارند ؛ شعور به خــدایشان ، و او را تسبیـح می کنند. خود قــرآن می گوید که ما نــمی فهمیم ، همه چیز ، خــدا را می شناسند و تسبیــح می گویند و عبودیــت هم دارند و ولــی شان را که همــان سیــد الشــهداء علیه السلام است ؛ می شنــاسند. این گــریه کردن بر اســاس شــناخت است ، همه خلایق گـــریه کردند ، اما گـریه همه چیز را به تنـــاسب خود حساب کنید.  بیش از ایـن هم نمـی فهمیم . « وَبَکـی لَه جمیـعُ الخَلایقِ وَ بَکَـت لَه السَمــواتِ السَبــعُ وَ الاَرَضــون » گـــریه کرد برای تـــو و برای ریخته شدن خــون تو و مظلـــومیت تــو ، آسمــان های هفتگــانه و زمین های هفتــگانه . « وَ ما فیهــنَّ وَ ما بَینَهُــنَّ » ، و آنچه دراین آسمــان ها و زمیــن هست و آنچه در وســط آن هاست .

« وَ مَن یَتَقَلَّــبُ الجَنَـــة وَ النّـــار» همه آن ها که در جنّـت و در آتـش اند ، همه گـریه کردند. به خصوص این جمله فهمش برای ما بسیار مشـــکل است ، اما بسیار اســـرار آمیز هم هست. « مِن خَلقِ رَبِّنـــا » از مخلوقــات پروردگــارمان . « وَ مـا یُــری وَ مـا لا یُــری » و گـــریه کرد برای تـــو آنچه که دیــده می شود و آنچه که دیــده نمی شود . « اَشهَــدُ أنَّــکَ حُجَّـــةُ الله » ، من شهادت می دهم تـو حجــت خــدا هستی و فرزند حجــت خــدایی. « و اَشهَــدُ أنَّکَ قَتیــلُ الله وَ ابـنَ قَتیلِــهِ وَ اَشهَــدُ أنَّــکَ ثــارُ الله وَ ابــنَ ثـــارِهِ وَ اَشَهـــدُ أنَّکَ وِتـــرُ اللهِ الموتـورِ فی السَّمــواتِ وَ الاَرضِ » ، این ها چند جمله از زیارت مطلقــه بود ...

بخشی از بیانات آیت الله استاد محمد شجاعی درخصوص حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام

 
 امروز : يكشنبه - 30 دی 1397
  12 جمادي‌الاول 1440

در محضر نور

بسم الله الرحمن الرحیم
از حکم حضرت امیر صلوت الله علیه در محضر آیت الله استاد محمد شجاعی

اَلمُکَوّرُ شیطانٌ فی صُورةِ الانسان
هرخُلقـی، هر فکر و عقیده ای، هر چه در وجود انسان غـالب شد، صورت برزخی انسان به همان صورت است.

اَعظَمُ المَصائبِ وَ الشِّقاءِ اَلوَلَهُ بِالدنیا
آنها که گرفتار مستی نمی شوند خیلی کم اند، آنها دیگر مست نیستند، علم که بالا می رود، می فهمد که چیزی نفهمیـــده، این نهـــایت دانستـــن است.


اَکبرُ الاَوزارِ تَزکیةَ الاَشرار

اشرار با زحمات رسول اکرم و حضرت امیر صلوات الله علیهما، بازی می کنند، چقدر انبیاء را کشتند، اینها اشرار هستند که با خون و مشروعیت و مصائب اینها بازی می کنند؛ از اینها تعریف نکنید.

تازه های سایت

*فایل تصویری  بیانات حضرت استاد در شب رحلت حضرت رسول اکرم (ص) سال 1367 هـ ش (فایل تصویری)

*فایل صوتی در خصوص حضرت امام علی بن موسی الرضا (ع)

*در قسمت دانلود بیانات صوتی، فایلهای صوتی با حجم کمتر و با فرمت WM2 جهت استفاده بهتر کاربران گرامی، قرار گرفته است.

تذکرات

بسم الله الرحمن الرحیم
از تذکرات حضرت آیت الله استاد محمد شجاعی

أشهد أن محمدا رسول الله


أشهد أن محمدا رسول الله معنی اش این است که رسول الله صلوات الله علیه فرستاده خداست، ما شهادت می دهیم که او فرستاده خداست، هر چه گفته چه در قرآن و چه از خودشان نقل شده که همان .تفسیر قرآن است